Jakie są trendy w 2022?

" Zdecydowanie podłoga typu Chevron i Jodła Klasyczna w różnych gatunkach drewna."

Foto:

Alexandra Hoang

Mam na imię Alexandra, mieszkam w stolicy Norwegii z mężem i naszym psem. Pracuję w korporacji jako doradca ubezpieczeniowy i jako twórca kreatywnych treści. W wolnym czasie lubię też tańczyć i dzielić się inspirującymi poradami dotyczącymi wnętrz.

Podłoga jako główny element wyposażenia domu

Mieszkanie w Bjørvika było naszym marzeniem od wielu lat, więc kiedy udało nam się kupić nasz wymarzony dom, wiedzieliśmy, że chcemy go w pełni zmodernizować. Większość nowych budynków, które powstają w dzisiejszych czasach, jest dość sterylna ze standardowymi rozwiązaniami wewnętrznymi, które naszym zdaniem nie oddawały tego, co chcieliśmy osiągnąć w naszym domu.

Nasza okolica to ekskluzywna, nowoczesna dzielnica biznesowa, a nasze mieszkanie znajduje się wysoko nad ziemią ze spektakularnym widokiem na fiord Oslo i Operę Norweską; więc oczywiście, kiedy myślę o okolicy, w której mieszkamy, skupiam się na pozyskiwaniu wysokiej jakości materiałów.

Podłoga jest pierwszą rzeczą, którą widzisz po wejściu do domu, ponieważ zajmuje ogromną przestrzeń. Posiadanie dobrej podłogi rekompensuje brak wystroju wnętrza, ponieważ sama podłoga jest głównym elementem wyposażenia każdego domu. Uważam, że inwestycja w dobrej jakości podłogę drewnianą jest koniecznością, aby uzyskać ponadczasowy i klasyczny efekt. Dobrej jakości podłoga drewniana - wszystko zależy od szczegółów.

Chcieliśmy mieć minimalistyczny dom z wysokiej jakości materiałami, aby skupić się na pięknym widoku na ocean, a nie na drobnym wystroju wnętrza.

W naszym poprzednim mieszkaniu mieliśmy podłogę w jodełkę, gdzie parkiet nakładał się na siebie. Chcieliśmy mieć bardziej wyrafinowany wygląd i zainwestowaliśmy w podłogę typu Chevron, w której parkiet jest uformowany w kształcie strzały. Nadało to naszemu mieszkaniu o wiele więcej charakteru!

BOEN słynie z wysokiej jakości podłóg i cieszy się zaufaniem konsumentów i montażystów na całym świecie. Szczególnie podoba mi się to, że masz więcej opcji – możesz je ułożyć na klik lub przykleić do istniejącego betonu/podłogi.

Foto: Jan Peter Lehne

Chevron

Dzięki idealnie wyrównanemu wzorowi podłogi Chevron wyglądają jak długi ciąg prostych strzał. Tworzą dystyngowany wygląd i stylową atmosferę, stanowiąc element wystroju sam w sobie.