"Jestem dumna z zaprojektowania podłogi dla takiego producenta jak BOEN"

"Dąb Foggy Brown zapewnia doskonały, harmonijny wygląd całego domu. Jest to podłoga elegancka, ale z nutą oryginalności i niepowtarzalności" 

Elisabeth, influencerka i stylistka

"Ukończyłam studia z marketingu, ale zawsze interesowałam się designem. Dzięki m.in. mediom społecznościowym mogę obecnie łączyć pracę z pasją. Zawodowo jestem twórcą treści w social mediach, ale zajmuje się też pomocą i szkoleniami dla moich klientów, którzy często potrzebują wskazówek i podpowiedzi, jak kreować swoje wizerunki w Internecie."

Mój własny projekt podłogi

Jako influencerka i stylistka wnętrz muszę być na bieżąco z trendami na rynku. Minęło kilka lat, odkąd przyroda i naturalność zyskały więcej miejsca w naszych domach. W codziennym wyścigu z zapracowanym i skomputeryzowanym światem, w którym żyjemy, szukamy spokoju i ciszy w naszych domach. To miejsce, w którym się relaksujemy, miejsce, w którym zbieramy siły i w końcu miejsce, w którym możemy być sobą.

Natura zawitała w naszych domach w różnych formach – w postaci kolorów ścian czy mebli, ale także manifestuje swoją obecność fizycznie. Zielone rośliny, suszone kwiaty i drzewka lub gałązki można znaleźć w większości skandynawskich domów. Jasne drewniane podłogi są bezpiecznym wyborem, ale widać też, że społeczeństwo otwiera się także na odważniejsze kolory, układy czy kontrasty. Ziemiste odcienie, takie jak beże, brązy, ochra, błękity i zielenie zastąpiły szarą paletę kolorów, która panowała w Skandynawii kilka lat temu.

Nieustannie poszukujemy również bardziej ekologicznych materiałów, zarówno w przypadku mebli, jak i innych elementów wystroju. Koncentracja i wiedza w kwestiach środowiskowych rosną, a konsumenci wreszcie skupiają się głównie na jakości, a nie ilości. Jestem dumna z zaprojektowania podłogi dla takiego producenta jak BOEN, który zapewnia doskonałą jakość przy jednoczesnym poszanowaniu natury.

Dąb Foggy Brown zapewnia doskonały, harmonijny wygląd całego domu. Jest to podłoga elegancka, ale z nutą oryginalności i niepowtarzalności. Jeśli marzy Wam się bardziej minimalistyczny i surowy styl mieszkania, warto skupić się na kolorach takich jak niebieski, biały czy zielony.

Dla siebie wybrałam bardziej neutralną paletę kolorów z ciepłymi beżowymi i brązowymi odcieniami. Miękkie materiały, takie jak wełna, skóra i drewno w różnych odcieniach zapewniają spokój i ciepło w domu. Nie bójcie się też łączyć ciemnego i jasnego drewna – taka kombinacja na pewno da ciekawy efekt.

Nazywam się Elisabeth Halbjørhus, mam 30 lat i mieszkam w Skien, niedaleko Oslo. Żyję razem z mężem i dwójką naszych małych dzieci, Celine, która ma 6 lat i Ulrikiem, który ma 2 lata. Mieszkamy w odnowionym domu z lat 60-tych, który kupiliśmy od moich rodziców kilka lat temu. Uwielbiam realizować swoje wizję, a zanim się przeprowadziliśmy, miałam już wiele planów dotyczących naszego domu. Nieustannie pracujemy nad ulepszaniem wyglądu wnętrz. W zależności od budżetu i czasu powoli odnawiamy i dekorujemy kolejne pomieszczenia. Dzięki temu obserwuję regularne zmiany a moja wizja wymarzonego mieszkania jest coraz bliższa realizacji.

Jestem osobą niezwykle kreatywną i czuję potrzebę realizacji swoich pasji, więc kiedy BOEN zaprosił mnie do Szwajcarii, aby pomóc im w kreacji nowego koloru podłóg na 2020 rok, szybko podjęłam to wyzwanie. Zawsze marzyłam o tworzeniu czegoś od podstaw, na własną rękę i według swojej wizji. Obecnie, siedzenie w domu, w którym mam zaprojektowaną przez siebie podłogę jest trochę surrealistyczne, ale daje mi też uczucie spełnienia i radości.

Cały proces był naprawdę ekscytujący, również dlatego, że był o wiele bardziej wymagający, niż początkowo myślałam. Miałam jasną wizję tego, co chciałam osiągnąć przed rozpoczęciem projektu, więc cały eksperyment rozpoczęliśmy od połączenia brązu z odrobiną czerni, bieli i niebieskiego.

Zdecydowaliśmy się na dodanie niebieskiego pigmentu, ponieważ zależało mi na tym, aby podłoga nie miała zbyt ciepłego, pomarańczowego odcienia. Chciałam, aby finalny kolor był zbliżony do ciemnego brązu, który nie byłby ani za zimny, ani za ciepły, przez co pasowałby do różnych stylów. Gdy po kilku próbach uzyskaliśmy pożądany kolor, skupiliśmy się na sękach drewna.

Kolor, który stworzyliśmy, sam w sobie był już ciekawy, ale postanowiliśmy go jeszcze podrasować – tak, aby był jeszcze żywszy i przyciągający oko. W tym celu wypełniliśmy sęki cieplejszym odcieniem podkładu. To działanie sprawiło, że sęki zaczęły ładnie kontrastować z ciemnym drewnem, a podłoga nabrała przyjemnego ciepła i intrygującej struktury. Pomiędzy każdym etapem procesu suszyliśmy drewno sprężonym powietrzem i światłem UV, a na koniec wysłaliśmy podłogi do produkcji, aby zobaczyć końcowy.

Pielęgnacja i konserwacja

Nasze podłogi są łatwe do utrzymania w czystości i pozostają piękne niczym w pierwszym dniu użytkowania. Musisz jedynie pamiętać o kilku drobnych rzeczach.