"Mums buvo svarbu jausti tą malonią šilumą, kuri jaučiama vaikščiojant medinėmis grindimis"

"Man buvo svarbu, kad visuose namuose kartotųsi tas pats motyvas"

Helene Wold

Visada domėjausi interjeru, su malonumu ir kūrybiškai meistraudavau. Taigi, mums pradėjus statytis namą, instagrame susikūriau paskyrą @villanyhus ir susižavėjusi naršiau šiame socialiniame tinkle. Patyriau daug džiaugsmo ir įkvėpimo – man patinka, kad galiu ne tik semtis įkvėpimo pati, bet ir įkvėpti kitus – šias galimybes man suteikė instagramas.

Didelis dėmesys kokybei

Aš vardu Helena, esu kvalifikuota slaugytoja. Gimiau Jereno regione, Norvegijos vakarinėje pakrantėje, tačiau jau septynerius metus gyvenu Kristiansande. Auginu du vaikus – 3,5 metų Čarlį ir vienų metukų Aurelijų.

Namą, kurį suprojektavo architektų firma „Novo Architects“, baigėme statyti 2020 m. vasario mėnesį. Aš pati kūriau visą namų interjerą ir rinkau medžiagas. Mums buvo labai svarbi medžiagų kokybė, tad daugelis jų buvo pagamintos mūsų šalyje. Be to, statėmės namą, kuriame galėtume pasenti, ir pirmajame aukšte norėjome kelių didesnių kambarių nei daug mažų.

Mūsų namas kiek neįprastas. Viršuje yra atvira erdvė su stikliniais langais, pro kuriuos matosi virtuvė. Dėl to virtuvės patalpa atrodo aukštesnė, o pro jos langus atsiveria nuostabus vaizdas. Norėjome ne tik estetiškai patrauklaus, bet ir praktiško namo. Mūsų sklypas yra trikampio formos, taigi pastatas buvo suprojektuotas taip, kad būtų geriausiai išnaudota erdvė. Išorinei jo apdailai pasirinkome kedro medieną ir plytas, nes šioms medžiagoms nereikia daug priežiūros, be to, jos puikiai dera – kartu jos labai dailiai atrodo.

Norėjau, kad šis namas taptų ramia vieta, kurią puoštų įdomios tekstūros ir skirtingos medžiagos. Taip pat norėjau išlaikyti neutralias spalvas, kad jos neatitrauktų dėmesio nuo tekstūrų ir formų. Ąžuolinės akustinės plokštės kartu su plytomis derinamos su lygiomis tinkuotomis sienomis – taip sukuriamas kontrasto įspūdis. Šios akustinės plokštės – bene svarbiausias interjero akcentas visuose namuose. Plokštės nepavaldžios laikui ir labai patvarios, taigi ir po 15 metų tikriausiai atrodys taip pat gerai, kaip dabar.

Norėdama sužinoti, kaip atrodys medžiagų deriniai, sukūriau kelis idėjų koliažus, kad galėčiau pamėginti įsivaizduoti visumą. Man buvo svarbu, kad visuose namuose kartotųsi tas pats motyvas. Daug įkvėpimo sėmiausi instagrame ir portale „Pinterest“, taip pat iš nuostabių mūsų gamtos ir interjero žurnalų. Vakarais tiesiog gulėjau, peržiūrinėdama daugybę nuotraukų, ir taip kaupiau idėjas.

Atėjus metui kloti grindis, pirmenybę teikėme medienai. Mums buvo svarbu jausti tą malonią šilumą, kuri jaučiama vaikščiojant medinėmis grindimis. Be abejo, laikui bėgant ant jų atsiras šiek tiek įbrėžimų, tačiau tokios grindys atrodo gyvos, palyginti su laminato danga. Norėjome šviesių grindų, tačiau ne baltų ir ne geltonų. Taigi šios grindys pasirodė esančios puikus tarpinis variantas. Rinkomės plačias ir ilgas lentas – dėl jų mūsų namų grindys priverčia visus aiktelėti. Gražios grindys tikriausiai buvo vienas iš pirmųjų punktų mūsų pageidavimų sąraše.

Pasirinkome „Chaletino“ serijos „Traditional White“ grindis, kurios mus sužavėjo dar parduotuvėje. Peržiūrėjome ir kitus atspalvius, tačiau vėl ir vėl grįždavome prie šių grindų. Be to, prieš priimdami galutinį sprendimą, iš BOEN atstovų gavome labai gerų patarimų. Šios grindys klijuojamos prie juodgrindžių – tai man labai patinka. Be to, jos tęsiasi per visus namų kambarius be jokių slenksčių, taip sukurdamos vientisumo įspūdį. Man tai buvo lyg vyšnaitė ant torto.

Chaletino

Didelės patalpos dažnai paskatina rinktis itin plačias lentas. Mūsų grindų serija „Chaletino“ pasižymi išskirtinio dydžio grindlentėmis, kurių plotis - 300 mm, o ilgis siekia 2750 mm. Šios grindys tikrai padės namuose sukurti jaukią ir elegantišką atmosferą. O siūloma paviršiaus spalvų įvairovė tiks bet kuriam interjero stiliui.