"Man rūpi grožis, natūralios medžiagos, lengva priežiūra ir atsparumas aplinkos poveikiui"

"Įgyvendindami savo projektus, jau kurį laiką renkamės „BOEN“ grindis, ir rezultatai išties pranoksta lūkesčius".

Horacio Schmidt Radic

Esu architektas Horacijus Schmidtas Radicas iš Čilės. Einu vyriausiojo partnerio pareigas architektūros studijoje, kurios specializacija – aukštus kokybės standartus atitinkančių gyvenamųjų namų projektavimas.

Namas ant kalvos

Pagal projektą numatėme pastatyti du namus, kurie turėjo iškilti didelėje bendroje teritorijoje ant kalvos, nuo kurios atsiveria Santjago miesto panorama.

Vieną namą suprojektuodavau draugui, o kitą – savo šeimai. Tiek aš, tiek mano žmona, kuri taip pat yra architektė, šiuo projektu siekiame perteikti savo šeimos gyvenimo būdą ir atpalaiduojančią neformalią atmosferą patalpose. Taigi suprojektavome vientisas, lanksčias erdves, iš kurių atsiveria sodas ir aplinkiniai vaizdai.

Rinkdamas savo projektui grindis, atsižvelgiu į jų estetinę išvaizdą, naudojamų medžiagų natūralumą, nesudėtingą priežiūrą ir patvarumą. Miegamuosiuose ir šeimyninėse erdvėse norėjome įrengti medžio grindis, kurios pasižymėtų kokybe ir kurtų jaukumą. Mums be galo patiko natūrali šių grindų apdaila. Taip pat džiaugiamės, kad ši grindų danga puikiai dera prie akmens apdailos, kurią pritaikėme bendro naudojimo erdvėms. Įgyvendindami savo projektus, jau kurį laiką renkamės „BOEN“ grindis, ir rezultatai išties pranoksta lūkesčius. Esame ypač patenkinti paprastu „BOEN“ grindų įrengimu, kurį užtikrina speciali užrakto technologija.

Renkantis grindis, svarbiausia yra numatyti, kaip konkrečios grindys derės su kitomis medžiagomis, pvz., akmeniu ar keramika. Taip pat svarbu, kaip jos derės prie langų ir sienų.

Geriausias šio projekto bruožas – medžiagų paprastumas. Kalbant apie langus, duris ir grindis,  vyrauja tokios medžiagos kaip betonas, plienas, stiklas ir medis. Projektuodamas namą, siekiau sukurti atpalaiduojančią atmosferą kuriančias erdves, kurios būtų kuo labiau susietos ne tik tarpusavyje, bet ir su greta esančiu sodu bei aplinkos vaizdais.

Pagrindinė mano, kaip architekto, užduotis projektuojant namą – kuo geriau suprasti būsimų gyventojų gyvenimo būdą. Šiuo atveju atsižvelgiau į savo šeimos poreikius.