Przy wyborze podłogi dla projektu myślę o pięknie, naturalnych materiałach, niskich kosztach utrzymania i trwałości – w tej kolejności

"Stosujemy produkty Boen od dłuższego czasu z doskonałymi rezultatami"

Horacio Schmidt Radic

Nazywam się Horacio Schmidt Radic. Jestem architektem pochodzącym z Chile. Jestem starszym partnerem w pracowni architektonicznej specjalizującej się w projektach mieszkaniowych o wysokim standardzie.

Dom na wzgórzu

Projekt ten składał się z dwóch domów dzielących dużą posesję na wzgórzu górującym nad miastem Santiago.

Jeden z domów został zaprojektowany dla przyjaciela, a drugi należy do mojej rodziny. Ja i moja żona, która również jest architektem, pragnęliśmy zinterpretować nasze życie rodzinne, które przepełnione jest relaksem i wygodą. Dlatego zaprojektowaliśmy ciągłe, elastyczne przestrzenie otwarte na ogród i widoki.

Przy wyborze podłogi dla projektu myślę o pięknie, naturalnych materiałach, niskich kosztach utrzymania i trwałości – w tej kolejności. Wybraliśmy jasną drewnianą podłogę do sypialni i pomieszczeń rodzinnych ze względu na jej jakość i ciepło. Naprawdę podobało nam się jej naturalne wykończenie i współgranie z kamieniem, który zastosowaliśmy w przestrzeniach użytkowych. Stosujemy produkty Boen od dłuższego czasu z doskonałymi rezultatami. Doceniamy zwłaszcza łatwość ich instalacji dzięki konstrukcji łączonej na zatrzask.

Najważniejszą rzeczą przy wyborze podłogi w odniesieniu do innych elementów wystroju wnętrza jest projektowanie połączeń z innymi materiałami, takimi jak kamień czy ceramika. Dotyczy to również sposobu jej interakcji z oknami i ścianami.

Największą zaletą tego projektu jest jego prostota w zakresie materiałów; beton, stal, szkło i drewno w oknach, drzwiach i podłogach. Jego ideą było stworzenie zapewniających relaks przestrzeni zachowujących ciągłość między sobą, ogrodami i widokami.

Jako architekt uważam, że najważniejszą rzeczą dla projektu tego typu jest to, aby zrozumieć życie, które będzie toczyło się w danym budynku, w tym przypadku życie mojej rodziny.