"Natūralus elementas, dėl kurio klientai jaučiasi kaip namuose"

"Dizainerių komandai labai patiko eglutės raštas"

Lutzas Brinkmannas - vadovauja universalinės parduotuvės L&T Osnabriuke pastatų priežiūros skyriui

Jis yra atsakingas už parduotuvės pastato renovaciją, vadovauja 16 darbuotojų komandai ir bendrauja su samdomais architektūros specialistais, inžinieriais ir projektuotojais.

Jausmas kaip namuose

L&T dirbu pastaruosius trejus su puse metų, tačiau apie šią bendrovę girdėjau jau seniau. Anksčiau dirbau kaip laisvai samdomas specialistas keliose didesnėse Šiaurės Vakarų Vokietijos dirbtuvėse. Su L&T sutarėme, kad toliau kartu dirbsime čia, Osnabriuke.

Naujajame prekybos centre L&T turi labai didelę universalinę parduotuvę. Čia vadovaujamės kitokiais mažmeninės prekybos principais, jie gali varžytis su populiarėjančia prekyba internetu. Pasistatėme naujas patalpas ir keičiame jas, formuodami patirtį dovanojančią universalinę parduotuvę. Kiekvieną savaitę organizuojame naujus renginius, vadovaudamiesi idėja, kad turime kurti klientų patirtį. Šalia sporto pastato turime didžiulį uždarą „Hasewelle“ baseiną su bangomis, jis yra išties išskirtinis dalykas europietiškoje mados parduotuvėje. Mūsų parduotuvėje yra ir sporto studija. Dėl šios veiklos ir renginių galime derinti klientų patirtį ir sportinės aprangos pardavimą. 

Visoje universalinėje parduotuvėje nusprendėme įrengti parketą. Pastaraisiais metais sukūrėme pagrindinį mados pastato pakeitimo planą, pagal kurį bus galima geriau pristatyti prekes ir suteikti klientams malonią apsipirkimo patirtį. Planuodami žinojome, kad grindys turės didelę įtaką prekių pateikimui. Norėjome natūralaus elemento, kuris padėtų klientams jaustis kaip namuose, panašiai kaip savo svetainėje. Atsisakėme šaltų plytelių ir PVC grindų dangos. Norėjome kažko patogesnio, pavyzdžiui, parketo. 

Rinkdamiesi grindų dangą, pirmiausia galvojome apie gerą kliento savijautą lemiančius veiksnius. Nusprendėme, kad parketo danga bus statybinė medžiaga, kuri padės parduotuvėje sukurti geresnės kokybės aplinką, gerai derančią su mūsų aukštos kokybės prekėmis. Patirtis – tai ne tik prekės. Tai taip pat ir visa tai, kas supa prekes ir sukuria puikią klientų patirtį. Grindų danga tikrai turėtų derėti su prekybos salės interjeru ir apšvietimu, bet rinkdamiesi ją daugiausia galvojome apie jausmą. Dizainerių komandai labai patiko eglutės raštas, tad nusprendėme jį panaudoti L&T prekybos salės grindyse. Pasirinkome „Oak Nature Prestige“ su „Live Natural“ alyva padengtu paviršiumi. 

Norėjome natūralios spalvos ir klasikinių medinių grindų. Pasirinkome alyvuoto paviršiaus dangą, dėl kurios paviršiaus struktūra atsiskleidžia greičiau nei lakuotų grindų. Matoma paviršiaus struktūra ir raštai mūsų mados parduotuvei turėjo suteikti šiek tiek išskirtinumo.

BOEN pasiūlė mūsų parketo grindų montuotojas p. Heuseris iš bendrovės „Krause“. Drauge dirbame jau kelerius metus ir visada galime pasitikėti jo atliekamu darbu. Jis padėjo mums išsirinkti parketo grindų dangą ir rekomendavo BOEN.

BOEN parketo dar niekada nebuvome matę gyvai, tik keliose nuotraukose. Apsilankėme jų salone ir pamatėme, kad BOEN parketo grindys buvo būtent tai, ko ieškojome. Ir paviršiaus struktūra, ir spalvos akivaizdžiai lėmė, kad pasirinkome BOEN parketo grindų dangą. 

Projektuodami naująją prekybos salę, svarstėme, kaip grindys reaguos į apkrovas ir realias prekybos sąlygas. Laikui bėgant susiformuoja tam tikra paviršiaus struktūra, ypač tose vietose, kuriose vaikšto labai daug žmonių. Prekybos salės grindys neišvengs purvo ir pažeidimų, ypač žiemą, kai žmonės avi nešvarią avalynę. Todėl valymas yra svarbi kasdienės mūsų grindų priežiūros dalis. Norėjome, kad parduotuvėje kunkuliuotų gyvenimas, todėl grindys taip pat turėjo būti „gyvos“. Iš klientų sulaukėme teigiamų atsiliepimų dėl BOEN parketo grindų. Paviršius yra labai kokybiškas ir puikiai dera su parduotuvės interjeru ir mūsų prekėmis. Klientai sako, kad čia jaučiasi gerai, beveik kaip namie. Taigi pasiekėme net daugiau, nei tikėjomės, nes mūsų klientai iš tiesų jaučiasi jaukiai ir gerai, o būtent tai ir norėjome užtikrinti! Darbuotojai taip pat gerai vertina šią grindų dangą. Kai erdvė ir aplinka kelia puikius jausmus, tai prisideda prie jų motyvacijos.

Parduotuvės dizainas nuolat keičiasi, o statybos darbai vyksta pastaruosius ketverius metus. Kasdien vyksta nauji plėtros darbai, parketo grindų montuotojui ir jo komandai tai yra nuolatinis procesas.

Jausmas kaip namuose

“Rinkdamiesi grindų dangą, pirmiausia galvojome apie gerą kliento savijautą lemiančius veiksnius.”