"Naturalny element, który sprawi, że klienci poczują się jak w domu"

"Ulubionym wzorem zespołu projektowego była jodełka"

Lutz Brinkmann jest szefem działu usług budowlanych w domu towarowym L&T w Osnabrück

Odpowiada za remont domu towarowego, zatrudniając zespół 16 pracowników, a także zarządza współpracującymi przy projekcie wyspecjalizowanymi architektami, inżynierami i projektantami.

Przytulność domowego wnętrza

Pracuję w L&T od 3,5 roku, ale od dawna znam tę firmę. Wcześniej pracowałem jako freelancer, prowadząc kilka większych warsztatów w północno-zachodnich Niemczech. W ramach podjętej współpracy L&T i ja postanowiliśmy połączyć siły w Osnabrück.

L&T prowadzi bardzo duży dom towarowy w nowym centrum handlowym. Przyjęliśmy tu nowe podejście do zakupów detalicznych, które może konkurować ze wzrostem popularności zakupów online. Zbudowaliśmy naszą nową siedzibę i przekształcamy ją w dom towarowy oparty na wrażeniach. Oferujemy cotygodniowe nowe wydarzenia, zgodnie z etosem, który głosi, iż klienci powinni gromadzić wrażenia. Przy hali sportowej znajduje się gigantyczny kryty basen z falami o nazwie Hasewelle, jedyny taki obiekt w domu mody w Europie. W naszym domu towarowym znajduje się również studio fitness. Dzięki tym działaniom i wydarzeniom możemy połączyć wrażenia klienta ze sprzedażą odzieży sportowej.

W całym domu towarowym wybraliśmy parkiet. W ostatnich latach opracowaliśmy podstawowy plan przeprojektowania domu mody, który pozwoli prezentować produkty w lepszy sposób i zapewni klientom przyjemne wrażenia. Już na etapie planowania oczywiste było, że podłoga wywiera ogromny wpływ na prezentację. Chcieliśmy zastosować naturalny element, który sprawi, że klienci poczują się jak w domu, przypominając im o ich własnym salonie. Odeszliśmy od kładzenia zimnych płytek i podłóg z PVC, dążąc do zastosowania na podłodze materiału stwarzającego wrażenie komfortu, takiego jak parkiet.

Wybór podłogi był przede wszystkim kwestią dobrego samopoczucia klienta. Zdecydowaliśmy się na parkiet jako materiał budowlany, aby nadać sklepowi wygląd wnętrza wysokiej jakości, które tworzyłoby przyjemne tło dla towarów wysokiej jakości. Wrażenia to nie tylko produkty. Chodzi także o wszystko to, co otacza towar, tworząc wspaniałą atmosferę dla klientów. Podłoga powinna zdecydowanie pasować do wnętrza salonu i oświetlenia, ale wybraliśmy ją głównie ze względu na wywoływane odczucia. Zespołowi projektowemu szczególnie spodobał się wzór w jodełkę, dlatego zdecydowaliśmy się na ten styl podłogi w salonie L&T.

Wybraliśmy Oak Nature Prestige z olejowaną powierzchnią Live Natural. Chcieliśmy uzyskać naturalny kolor i klasyczną drewnianą podłogę. Następnie zdecydowaliśmy się na olejowane wykończenie, które podkreśli strukturę powierzchni w stopniu większym niż podłoga lakierowana. Ta oryginalna struktura i lakier dodadzą wyjątkowego charakteru naszemu domowi mody.

BOEN został nam przedstawiony przez naszego instalatora parkietu, pana Heusera z firmy Krause. Współpracujemy z nim od kilku lat i zawsze możemy ufać jego ekspertyzie. Pomagał nam on przy wyborze parkietu i to on polecił nam BOEN.

Nigdy wcześniej nie widzieliśmy położonego parkietu BOEN poza kilkoma zdjęciami. Kiedy odwiedziliśmy ich salon wystawowy, podłoga parkietowa BOEN okazała się dokładnie tym, czego szukaliśmy. Zarówno struktura powierzchni, jak i dostępne kolory sprawiły, że zdecydowaliśmy się na podłogę parkietową marki BOEN.

Na etapie projektowania nowego showroomu zastanawialiśmy się, jak taka podłoga zachowa się w warunkach narażenia na obciążenia i w rzeczywistych warunkach prowadzenia sprzedaży. Z czasem struktura powierzchni ewoluuje, szczególnie w obszarach o dużym natężeniu ruchu pieszego. Podłoga salonu nie pozostanie czysta i nieskazitelna, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy obuwie klientów jest brudniejsze. Czyszczenie jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji wymaganej dla naszych podłóg. Chcieliśmy stworzyć pełen energii dom towarowy, który ewoluuje, dlatego materiał na naszych podłogach również powinien się zmieniać. Nasi klienci przekazali nam pozytywne opinie na temat parkietu marki BOEN. Powierzchnia podłogi charakteryzuje się bardzo wysoką jakością oraz idealnie komponuje się z wnętrzem sklepu i naszymi produktami. Klienci mówią nam, że czują się tu dobrze, że czują się niemalże jak w domu. Okazało się, że osiągnęliśmy więcej niż to, na co liczyliśmy – nasi klienci naprawdę doświadczają tutaj przytulności i dobrego samopoczucia, zgodnie z planem! Nasi pracownicy również wyrażają pozytywne opinie na temat tej podłogi. Przestrzeń i otoczenie wywołujące w nich dobry nastrój przyczyniają się do zwiększenia ich motywacji.

Dom towarowy jest ciągle przeprojektowywany, a prace budowlane trwają już od czterech lat. Codziennie pojawiają się tu nowe przestrzenie wymagające nieustannego zaangażowania instalatora podłogi i jego zespołu.

Przytulność domowego wnętrza

"Wybór podłogi był przede wszystkim kwestią dobrego samopoczucia klienta.”