"Uwielbiam naturalny połysk podłogi z litego drewna"

"Uwielbiam bawić się wzorami – uwielbiam mój nowy parkiet"

Marianne, bloggerka pisząca o wnętrzach

"Projektowanie wnętrz to moja pasja od dzieciństwa. Projektowanie wnętrz to moja pasja od dzieciństwa. Bardzo się cieszę, że mam możliwość pracy w tej branży."

Ekspresja Natury

Projektowanie wnętrz to moja pasja od dzieciństwa. Bardzo się cieszę, że mam możliwość pracy w tej branży. Zaczęłam dość wcześnie korzystać z mediów społecznościowych i już 10 lat temu stworzyłam własny blog poświęcony projektowaniu wnętrz. Pięć lat później otworzyłam konto na Instagramie, które jest obecnie jednym z największych takich kont w Norwegii z 140 000 obserwujących.

Moim zadaniem jest inspirować innych ludzi, dlatego ważne jest, abym była dumna z wystroju wnętrz we własnym domu. Co ważniejsze, mój dom wymaga całościowego podejścia do projektu. Cztery lata temu wprowadziliśmy się do budynku z cegły z lat pięćdziesiątych i zdecydowaliśmy się go wyremontować. Wybór podłóg był najtrudniejszy, ponieważ uważam, że to podłoga nadaje wnętrzu ostateczny szlif. Podłogi są ważnym aspektem w domu.

Istnieje wręcz powiedzenie, że podłoga jest piątą ścianą, i całkowicie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Wybrałam jasną podłogę, która daje poczucie otwartej przestrzeni w domu i dobrze współgra z ciemniejszymi elementami w moim stylu. Ciemniejsze podłogi też mogą być piękne, jednakże ich wybór zależy od osobistych preferencji. Dla naszej podłogi Oak Andante wybraliśmy białe wykończenie Live Pure. W naszym domu ja pracuję, dzieci bawią się, a nasz pies po nim biega, zatem nasza podłoga musi być wytrzymała i odporna na zużycie. Wciąż wygląda ona tak pięknie, jak kiedy ją kupiliśmy. Samo układanie parkietu nie jest trudne, może być zadaniem dość szybkim w wykonaniu. Planowaliśmy zrobić wszystko sami; jednak nasze życie jest naprawdę aktywne, zatem postanowiliśmy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. 

W wystroju moich wnętrz lubię mieszać różne style, więc zapewne można go nazwać klasycznym stylem boho. Lubię klasyczny styl, który jest dość wyrafinowany i łączony z ciemniejszymi kolorami. Uwielbiam poczucie wnoszenia historii do naszego domu, dodając do wystroju stare meble.

Znalazłam najpiękniejszy dywan, jaki kiedykolwiek widziałam, na rynku w Marrakeszu. Ze względu na duży rozmiar plan polegał na wysłaniu go do domu w pojemniku; jednak nie byłam w stanie opuścić tak pięknego przedmiotu. Mój dobry przyjaciel, pracujący w branży dywanowej, zgodził się umieścić go w torbie o pojemności 25 litrów, abym mogła zabrać go ze sobą. Ten dywan naprawdę wiele dla mnie znaczy. Wykonany jest w 100% z wełny i idealnie pasuje do ciepła i blasku naszej drewnianej podłogi.

Drewniane podłogi są wyrazem natury i wnoszą naturę do domu, co osobiście uważam za bardzo ważny czynnik. Uwielbiam efekt drewnianej tekstury w naszych podłogach. Układając ten sam parkiet w całym domu, osiągnęliśmy poczucie kompletności wnętrza. Listwy przypodłogowe są dopasowane do posadzki i estetycznie wykańczają pomieszczenie, dając poczucie większej powierzchni podłogi. Dodatkowo zastosowaliśmy deski podłogowe o większej szerokości, 209 mm, aby zwiększyć poczucie przestrzeni.

Jestem zaskoczona, ale nie zdziwiona tym, w jaki sposób podłoga ta zmienia się wraz z porami roku. Podłoga wykonana jest z żywego materiału, a jej wygląd zmienia się w ciągu dnia w zależności od kąta padania światła. Niewiarygodne jest to, że podłoga ta niemal nie wymaga konserwacji. Nasze drewniane podłogi pokryte są lakierem Live Pure. Jest to lakier przyjazny dla środowiska, który nie emituje żadnych niebezpiecznych gazów ani substancji.

Lakier Live Pure zwiększa trwałość podłogi. W ubiegłym roku wystarczyło jedynie czyścić tę podłogę wodą; jednakże ograniczenie ilości wody jest bardzo istotne dla uzyskania doskonałego rezultatu podczas czyszczenia podłóg drewnianych. Niedługo po zainstalowaniu naszej nowej podłogi usłyszałam głośny huk, gdy upadła na nią jedna z moich większych ram. Byłam zdumiona, gdy odkryłam, że na podłodze nie pozostawiło to ani śladu. Od tej pory mam wrażenie, że nasze podłogi są w stanie wytrzymać bardzo wiele i że nie muszę się niczego obawiać chodząc po nich lub prowadząc codzienny tryb życia.

Czym jest Live Pure?

"Niewiarygodne jest to, że podłoga ta niemal nie wymaga konserwacji. Nasze drewniane podłogi pokryte są lakierem Live Pure. Jest to lakier przyjazny dla środowiska, który nie emituje żadnych niebezpiecznych gazów ani substancji."