"Większość klientów preferuje podłogę, która nie wymaga codziennej konserwacji"

"Listwy i nakładki schodowe sprawiają, że podłoga jest kompletna"

Thomas, instalator podłóg z południowej Norwegii

Thomas Steinsvik jest właścicielem firmy Steinsvik Parkett og Gulvsliping. Pracuje jako instalator podłóg od 16 lat i zgromadził bogate doświadczenie w różnych aspektach instalacji podłóg.

Rzecz w detalach

Jako instalator podłóg pracowałem przy wielu różnorodnych projektach, w tym w domach prywatnych, budynkach kulturalnych, halach sportowych, kabinach i różnych projektach budowlanych. Obecnie skupiam się na prywatnym rynku mieszkaniowym. Dzięki temu moja praca jest interesująca, ponieważ każdy klient wybiera coś innego dla swojego domu.

Podłoga to prawdopodobnie najważniejszy element wystroju wnętrza w domu, a każdy klient i jego dom jest wyjątkowy. Ważne jest, by zacząć od podstawy kładzenia podłogi, czyli przygotowania podłoża, upewniając się, że jest ono wyrównane i dobrze przygotowane do instalacji parkietu. Co więcej, należy wziąć pod uwagę odpowiedni podkład, odległość od podłogi do ściany, a także wrażenie, jakie chcemy stworzyć, wybierając określony format i kolor podłogi.

Moja osobista preferencja to dopasowanie listwy przypodłogowej do podłogi, co nadaje wnętrzu obraz całościowego wykończenia. BOEN oferuje bogaty wybór podłóg i dopasowanych listew przypodłogowych w różnych kolorach i wariantach wykończenia powierzchni. Co więcej, możliwe jest również dopasowanie nakładki schodowej z tego samego materiału, co podłoga.

Większość klientów preferuje podłogę, która nie wymaga codziennej konserwacji. Najnowszym trendem są podłogi w stylu rustykalnym, które ze względu na swój wygląd są bardziej „wyrozumiałe”, jeśli chodzi o zużycie. Przy wyborze produktu klienci biorą pod uwagę również obróbkę powierzchni. Zaleta olejowanej podłogi z twardego drewna polega na tym, że w przypadku niewielkiego uszkodzenia jej naprawa nie jest tak trudna do przeprowadzenia, jak niektórzy mogą przypuszczać.

Jeśli chodzi o formaty, dostępnych jest kilka opcji: panel longstrip, klasyczna deska, szersza deska lub deska Chaletino. Praktycznym zaleceniem dla klientów z ograniczonym budżetem jest wybór szerszej deski podłogowej w salonie i kuchni, a jednocześnie wybór paneli longstrip w tym samym kolorze w sypialni lub innych mniejszych pomieszczeniach, w których podłoga nie jest aż tak widoczna.

Firma BOEN oferuje estetyczne i równomierne nakładki z mikro wcięciami z przodu stopnia. Schody mogą być bardzo śliskie, dlatego firma BOEN wprowadziła genialne rozwiązanie w postaci rowkowanego paska przy krawędzi stopnia. Rowkowany pasek jest dostępny w różnych kolorach, w zależności od tego, czy ma rzucać się w oczy, czy być „niewidzialny”.

Idealne uzupełnienie drewnianej podłogi

Klatka schodowa jest cenionym elementem wystroju i projektu. Pasujące schody są komunikacyjnym łącznikiem, który tworzy całość i zapewnia ciągłość pomiędzy różnymi piętrami w domu.